Posted on

KOMPRESIJAS ZEĶES UN APĢĒRBI

Veselībai un komfortam ir ļoti liela loma mūsu pašsajūtai ikdienā. Ikdienas gaitas un darbi tiek būtiski ietekmēti, ja jūtamies kaut nedaudz nekomfotabli savā ķermenī, noguruši un pilni emocionālas spriedzes. Šādi momenti ir īpaši atbilstoši tam, lai dotu savam ķermenim un garam izdevību atpūsties un uzlādēt spēkus. Dažāda veida rehabilitācijas procesi ir tie, kas allaž noder arī profilaktiskos gadījumos un liek mūsu ķermenim un garam, burtiski, lidot. Kā piemēram, ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, ievērojams atspaids ķemeņa pašsajūtai būs kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes. Pieminējām jau topošās māmiņas, kuras obligāti novērtēs dažāda tipa grūtnieču jostas, kas ir vērtīgs palīgs ne tikai grūtniecības laikā, bet arī pēc bērniņa piedzimšanas. Reizēs, kad vajadzīga nopietni rehabilitācijas pasākumi, katrā ziņā jāizvērtē iespēja iegādāties dažāda tipa ortozes.

Ieskaties, mūsu piedāvājumā arī kvalitatīva sejas kosmētika!

Dažāda veida kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Lielu popularitātes blīvumu varam vērot sportistu un aktīvās atpūtas piekritēju vidū, kuri zem brīvā laika apģērba, pavelk kompresijas apģērbu. Kompresijas apģērbs veicina asinsriti noslogotajās ķermeņa zonās, tādā veidā atslogojot muskuļus un saites no slodzes, kas dienas beigās var veicināt diskomfortu un nogurumu. Kompresijas zeķes un kompresijas apģērbu var sameklēt arī dažādās aptiekās, kopā ar cita tipa kompresijas izstrādājumiem. Tautā parasti tās tiek dēvētas par vēnu zeķēm, jo ir obligāta nepieciešamība pēc vairāku vēnu operāciju veikšanas rehabilitācijas periodā, pie tam, vēnu zeķu sniegtās priekšrocības noteikti novērtēs gan tie, kuri ikdienā dara stāvošu darbu, gan tie, kuri regulāri dodas lidojumos.

 

KĀDĀ SITUĀCIJĀ VAJADZĪGS IEGĀDĀT ORTOZES?

Ortozes palīdz ikdienā atgūt un attīstīt zudušās pašaprūpes un ikdienas iemaņas, tādēļ tās ir īpaši nepieciešamas cilvēkiem pēcoperācijas un rehabilitācijas periodā, kā arī personām ar kustību traucējumiem. Ortozes parasti tik iedalītas medicīniskajās un sporta ortozēs, kas abas pilda atbalsta funkciju. Sporta ortozes ir izplatītas aktīva dzīvesveida piekritēju vidū, savukārt medicīniskās ortozes ir populāras personām ar fizisku invaliditāti, pēcoperācijas rehabilitācijas periodā. Eksistē dažāda veida ortozes, kas katra pilda savu funkciju – ortozes celim, potītes ortozes, ortizes elkonim, ir arī ortozes roku pirkstu ufnkciju atjaunošanai, bandāžas un daudz kas cits. Lai iegādātos maksimāli piemērotas ortozes un bandāžas, ieteikums konsultēties ar funkcionālo speciālistu, jeb ergoterapeitu, par vislabāko risinājumu un piemērotāko ortozi konkrētajai problēmai.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *